سوالات حقوقی خود را به صورت تلفنی و یا متنی از وکلا و کارشناسان آنلاین ما بپرسید
  • خانه
  • 🛃درخواست تنظیم لایحه

📝 درخواست تنظیم لایحه دفاعیه ، واخواهی، تجدیدنظرخواهی، اعاده دادرسی، فرجامخواهی، دیوان عدالت اداری و...

⛔️ توجه ! کلیه لوایح اعم از حقوقی ، کیفری و خانوادگی و .. توسط وکیل متخصص انجام میشود. به صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری. تنظیم کلیه لوایح دفاعیه ، از خدمات دیگر مجموعه عدل بند میباشد.

📝 درخواست تنظیم لایحه دفاعیه ، واخواهی، تجدیدنظرخواهی، اعاده دادرسی، فرجامخواهی، دیوان عدالت اداری و...

🔴کاربران گرامی ، تنظیم لوایح دفاعیه ، یک امر کاملا تخصصی است لذا پس از ثبت سفارش تنظیم لایحه ، نتیجه درخواست شما در اسرع وقت توسط وکیل مربوطه تکمیل و به پروفایل اختصاصی هر کاربر ارسال خواهد شد.

دعاوی حقوقی ، خانوادگی ، ملکی و ثبتی دعاوی کیفری
افزودن فایل
مبلغ قابل پرداخت

تومان

🛃 لایحه دفاعیه یک ابزار قانونی است که طرفین دعوا می توانند دفاعیات خود را به موجب آن به اطلاع دادگاه برسانند. نحوه ی نگارش آن یک امر تخصصی است و بهتر است توسط وکیل پایه یک دادگستری خبره و کاربلد تنظیم شود. تمام اطلاعاتی که در لایحه دفاعیه درج می شود در صدور رأی دادگاه تاثیرگذار است.

📜لایحه چیست؟

لایحه، نوشته مکتوبی است که هر یک از طرفین دعوای حقوقی و کیفری، اعم از خواهان و خوانده تا پایان جلسه ی رسیدگی در طول فرآیند دادرسی می توانند تنظیم و به دادگاه تحویل نمایند. به عبارت دیگر وقتی علیه شخصی اعم از حقیقی یا حقوقی در دادگاه دعوایی مطرح می شود باید با توسل به طرق قانونی، از خود دفاع کند. یکی از ابزار های قانونی برای دفاع از حق خود، تنظیم لایحه می باشد. اطلاعاتی که در متن لایحه قید می شود مربوط به دعوای مطرح شده در دادگاه است. در واقع علاوه بر مطالبی که در دادخواست یا شکوائیه نوشته می شود یک سری اطلاعات ضروری و مهمی هستند که اطلاع قاضی پرونده از آن ضرورت دارد و می تواند سرنوشت پرونده را دگرگون کند. این اطلاعات بر روی اوراق لایحه نوشته می شود و به دادگاه تقدیم می شود. بنابراین نحوه ی نوشته لایحه بسیار مهم و حیاتی است به طوری که آنچه در این لایحه مکتوب می شود باید مستند به مواد قانونی باشد چون در اتخاذ تصمیم قاضی، نقش به سزایی دارد.

لایحه دفاعی یا لایحه دفاعیه چیست؟

همانطور که گفتیم لایحه دفاعی یک ابزار قانونی به منظور دفاع از حق خود در دادگاه است. اقامه دعوا و حضور در فرآیند رسیدگی در دادگاه الزامات حقوقی خاص خودش را دارد. به عبارت دیگر کسی که می خواهد دعوایی را مطرح کند (خواهان) و یا کسی که دعوایی علیه او مطرح شده است (خوانده) باید از ابزار های قانونی اطلاع داشته باشد تا بتواند در دادگاه از خود دفاع کند. قبل از تشکیل جلسه دادگاه، از اصحاب دعوا جهت حضور در جلسه ی رسیدگی دعوت به عمل می آید هر چند طرفین به صورت شفاهی نزد قاضی، مذاکرات خود را انجام می دهند ممکن است مطلبی از سوی هر یک از طرفین فراموش شده باشد یا به صورت نامناسب بیان شده باشد در این صورت می توانند با تنظیم لایحه آن ضعف را برطرف کنند. قاضی پرونده با توجه به دفاعیات و مذاکرات در جلسه که شفاهاً انجام گرفت و همچنین دفاعیاتی که به صورت کتبی تحویل داده شده است اتخاذ تصمیم و صدور رأی می نماید. بنابراین لایحه دفاعیه در جهت تکمیل دفاعیات ارائه شده در جلسه رسیدگی دادگاه حقوقی یا کیفری از طرف هر یک از طرفین مورد استفاده قرار می گیرد.

وکیل چه کاری برای ما انجام می دهد؟

وکیل کسی است که دانش حقوقی خود را طی تحصیلات عالیه در دانشگاه در رشته حقوق کسب کرده است و بعد از فارغ التحصیل شدن، در آزمون وکلالت قبول شده و دوره کارآموزی خود را گذرانده است. بنابراین تنظیم لایحه دفاعیه از طرف وکیل می تواند نتیجه خوب تر و بهتری داشته باشد. چرا که او آگاه به تمامی نکات حقوقی و قانونی است می تواند با دانش و مهارت خود روند پرونده را به نفع موکل خود تغییر دهد. نگارش لایحه از سوی شخص ماهر و کاربلد مسیر رسیدن به نتیجه را کوتاه تر و سریع تر می کند. اگر از ابتدای اقامه دعوا وکیل انتخاب کرده باشید وی در جریان پرونده از همان آغاز دعوای حقوقی یا کیفری قرار می گیرد و با اطلاعاتی که از جهت حضور در فرآیند رسیدگی دارد مطلع است که چگونه متن لایحه را تنظیم کند. چنانچه وکیل انتخا نکرده باشید فقط در جهت تنظیم لایحه به وکیلی مراجعه کرده اید باید رونده پرونده را به طور کامل توضیح دهید تا در شرایط بهتری بتواند لایحه را تنظیم کند. اگر شما به دنبال وکیل پایه دادگستری هستنید که در عین داشتن سواد حقوقی، تجربه کافی در تنظیم لوایح حقوقی و کیفری داشته باشد. شما می توانید از وکلای گروه مشاوره حقوقی آنلاین عدل بند کمک بگیرید. عدل بند، پلتفرم آنلاین مشاوره حقوقی غیر حضوری و حضوری پس از اخذ نوبت اینترنتی است. تخصصی ترین خدمات حقوقی را با تکیه بر وکلای مجرب و متخصص ارائه می دهد.

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی خوانده

نمونه لایحه دفاعیه حقوقی خوانده در دعوای مطالبه وجه (مطالبه طلب)

 ریاست محترم شعبه 10 دادگاه عمومی حقوقی

سلام علیکم

احتراماً اینجانب م. ر خوانده پرونده کلاسه 760978 مطروحه در آن شعبه محترم، در مقام دفاع از حق و حقوق خویش به شرح زیر به عرض می رساند دادخواست مطالبه وجه خواهان محترم، به دلایل و جهات زیر محکوم به بطلان می باشد.

نخست اینکه؛ در خصوص فاکتورهای استنادی خواهان در مورخه 05/06/ 1402 بنده هیچ اطلاعی از موجودیت آنها نداشته و ندارم. همانطور که مشهود است در هیچ یک از این فاکتور های استنادی امضای بنده در زیر آن ها مشاهده نمی شود. همچنین در تاریخ قید شده در فاکتور های فوالذکر، بنده در سفر اصفهان به همراه چند نفر از دوستان بودم که تاریخ بلیط سفر گویای مطلب است. همچنین دوستان که در مسافرت با بنده بودند شاهد هستند. بنابراین اظهارات خواهان در خصوص خرید فرش از فروشگاه (خواهان) و موجودیت فاکتور، کاملا کذب بوده و بنده هیچ مراجعتی نداشتم.

دوماً؛ در خصوص رسیدهای مالی مورد استناد خواهان از بابت خرید فرش، همانطور که از تاریخ رسید ها مشخص است تاریخ قید شده در فاکتور با تاریخ رسید متعارض است و مربوط به یک ماه پیش بوده و موضوع رسید از بابت خرید تلوزیون بوده است نه فرش، فاکتور تلوزیون به همراه رسید پرداخت ضمیمه لایحه تقدیمی به دادگاه شده است.

نهایتاً با توجه به مطالب عنوان شده، هیچ مسولیتی متوجه بنده نمی باشد در نتیجه دادخواست مطروحه وجاهت قانونی ندارد. رد دادخواست خواهان و صدور حکم مبنی بر برائت اینجانب از محضر عالی مورد استدعاست.

باتجدید احترام

امضاء

نمونه لایحه عدم حضور در جلسه دادگاه

ریاست محترم شعبه 9 دادگاه عمومی حقوقی

سلام علیکم

احتراماً عطف به ابلاغیه شماره 125447 مورخه 08/04/1400 در پرونده مطروحه کلاسه بایگانی شماره 780921 آن شعبه محترم که در تاریخ 28/04/1400 به اینجانب خواهان ت.خ ابلاغ گردیده و وقت رسیدگی در تاریخ 10/05/1400 ساعت 9 صبح می باشد. به دلیل فوت پدر اینجانب قادر به حضور در جلسه دادگاه نیستم. خواسته اینجانب به شرح دادخواست تقدمی بوده و تقاضای رسیدگی و صدور حکم علیه خوانده از محضر عالی مورد استدعاست. خواهشمند است دستورات لازمه را مبذول فرمائید. چنانچه در جلسه رسیدگی نظر ریاست محترم دادگاه بر ضرورت حضور اینجانب باش. به تجویز ماده ی 97 قانون آیین دادرسی مدنی خواستار اعطای مهلت مناسب جهت ارائه توضیحات لازم، پیرامون دادخواست تقدیمی مزید امتنان خواهد بود.

با تجدید احترام

امضاء

نمونه لایحه رفع نقص

ریاست محترم شعبه 7 دادگاه عمومی حقوقی

با سلام و تقدیم احترام

اینجانب س. ر خواهان پرونده به شماره بایگانی 3480968 در خصوص اخطار رفع نقص ابلاغ شده به بنده، در تاریخ 19/08/1401 مبنی بر اعلام نشانی جدید از خوانده ر.ع با تقدیم این لایحه به محضر ریاست محترم این شعبه، نشانی جدید خوانده به شرح زیر به خدمت مبارک شما تقدیم می گردد.

آدرس: ارومیه، خیابان...، خیابان...، کوچه...، پلاک...

با تجدید احترام

امضاء

قیمت نوشتن لایحه توسط وکیل

تقدیم لایحه به دادگاه ضروری نیست اما می تواند در جهت تکمیل دفاعیات شفاهی موثر واقع شود و روند پرونده را تغییر دهد. ممکن است پس از تشکیل جلسه رسیدگی در دادگاه اسناد و مدارک جدید در مورد دعوای مطروحه کشف شود. در این صورت تنظیم لایحه و تقدیم آن به دادگاه قبل از صدور حکم، می تواند موثر واقع شود. همانطور که گفتیم نوشتن لایحه امری تخصصی است و به سواد و دانش حقوقی احتیاج دارد. لحن لایحه کاملا باید رسمی باشد ضمناً احترام به مقامات قضایی درآن لحاظ شود. بنابراین وقتی وکیل پایه یک دادگستری تمام دانش خود را در نگارش لایحه لحاظ قرار می دهد. بدیهی است در مقابل کاری که انجام داده هزینه ای هم دریافت می نماید. اما اینکه هزینه نوشتن لایحه توسط وکیل چقدر است بسته به موضوع پرونده و دفاعیه متفاوت خواهد بود. در حقیقت نمی توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. پیچیدگی پرونده و هم اینکه پرونده حقوقی است یا کیفری در هزینه تنظیم لایحه تاثیرگذار خواهد بود. خبر خوش اینکه مشاوره حقوقی عدل بند در راستای بهرمندی تمام اقشار جامعه از خدمات حقوقی، با قیمت بسیار مناسب و تضمینی، اقدام به ایجاد پلتفرم آنلاین کرده است. شما می توانید نوشتن لایحه دفاعیه خود را به وکلای متخصص و خبره این مجموعه بسپارید.

سخن پایانی

لایحه دفاعیه سندی است که به موجب آن، تمام استدلال های حقوقی و مستندات قانونی مربوط به دعوای کیفری یا حقوقی تا قبل از صدور حکم، قابل تقدیم به دادگاه می باشد. تقدیم این لایحه به دادگاه ضروریتی ندارد ولی زمانی لازم می شود که مذاکرات شفاهی در دادگاه احساس شود به طور کامل و شفاف جهت احقاق حق بیان نشده است و یا بعد از تشکیل جلسه رسیدگی، اسناد و یا مدارک جدیدی کشف شود. در هر حال نگارش این لایحه امری تخصصی است و به دانش حقوقی نیاز دارد بنابراین بهتر است توسط وکیل خبره و کاربلد تنظیم شود.


خدمات